Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Miejskie ciepło ma popłynąć do kamienic

Lokatorzy z pewnością byliby zadowoleni, gdyby udało się zrealizować inwestycje na placu Jana Pawła II o które zabiega burmistrz Jacek Socha. Niedawno władze złożyły wnioski o dofinansowanie termomodernizacji dwóch kamienic i w ramach tych prac planuje się doprowadzenie do budynków ciepła z miejskiej sieci.

Miasto zabiega o środki z rządowego funduszu.

– Dokładnie z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla jednostek samorządu terytorialnego – precyzuje Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta.

kamienice plac jana pawła II
kamienica ozorków

Na termomodernizację kamienicy przy pl. Jana Pawła II 8, według wstępnych wyliczeń, potrzeba 725 tysięcy zł. Na drugą z kamienic – przy numerze 9 – trzeba by wyłożyć 610 tysięcy zł.

– Remonty tych budynków objęłyby m.in. wymianę drzwi i okien, docieplenie elewacji, modernizację dachów wraz z kominami, wymianę rynien i oczywiście instalację centralnego ogrzewania – wymienia sekretarz.

Nie wiadomo, kiedy miasto otrzyma odpowiedź ws. złożonych wniosków i czy dofinansowanie byłoby w stu procentach. W razie przyznania środków Ozorków na realizację zadania ma czas do końca przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.