Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców

Lokalna Tarcza Antykryzysowa dla przedsiębiorców została rozszerzona. Po decyzji burmistrza Pawła Kuleszy o możliwości ubiegania się o pomoc w postaci zwolnienia z czynszu dla lokalnych przedsiębiorców, wykonano następny krok. 28 kwietnia Rada Miejska w Łęczycy podjęła uchwałę w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku.

Podjęta uchwała kierowana jest do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, a także osób prawnych, jednostek organizacyjnych oraz spółek niemających osobowości prawnej. Dzięki niej, można wnioskować o wydłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości do 30 września 2020 r.

Każda tego rodzaju ulga podatkowa oznacza mniejsze wpływy do budżetu, co z kolei ogranicza możliwości finansowe miasta Łęczyca. Jest to jednak wyjątkowy okres, w którym okazanie wzajemnej solidarności definiuje nas jako społeczeństwo, dlatego dziękuję Radzie Miejskiej za podjęcie tej uchwały. Dzięki temu Łęczyca znów może wspomóc naszych przedsiębiorców – mówi burmistrz Paweł Kulesza.

O przedłużenie terminu płatności  wnioskować mogą przedsiębiorcy, będący podatnikami podatku od nieruchomości, na terenie miasta Łęczyca, na których nałożono całkowity zakaz prowadzenia, ograniczono prowadzenie działalności lub których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Poniżej w załącznikach znajduje się treść uchwały, a także wniosek, jaki należy wypełnić, aby ubiegać się o przedłużenie terminu.

Uchwała XXIX.177.2020

Załączniki