Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Miasto nie ma pieniędzy na remont. Spalona kamienica przeznaczona na sprzedaż

Rada miejska większością głosów podjęła w ubiegłym tygodniu decyzję, że kamienica przy ulicy Poznańskiej 25 przeznaczona zostanie do sprzedaży. Kamienica po pożarze z ub. roku wymaga gruntownego remontu, który znacznie przekracza możliwości finansowe samorządu, a widoków na pozyskanie wystarczających środku zewnętrznych na jej remont nie ma.

Podczas sesji rady miejskiej burmistrz Paweł Kulesza przedstawił samorządowcom propozycję uchwały wyrażającej zgodę na sprzedaż miejskiej nieruchomości. Poinformował, że zgodnie z operatem szacunkowym, wartość kamienicy określona została na około 500 tysięcy złotych i według istniejącego prawa za tyle minimalnie może zostać wystawiona na sprzedaż.

– Ja uważam, że obecnie, na sytuację jaka tam jest, to jest bardzo dużo. Kamienica tam stojąca jest wartością ujemną, bo warunki związane z jej odbudową, czyli nadzór konserwatorki i utrudnienia z nim związane, znaczenie ograniczają pewne możliwości – wyjaśniał burmistrz Paweł Kulesza. – To jest państwa decyzja, co się z tą kamienicą wydarzy, powiem tylko tyle, że do przetargu będzie zgłoszona kwota około 500 tysięcy złotych, bo inna kwota nie wchodzi w grę, jeśli byłyby kolejne przetargi, to zależy od zainteresowania, to kwota będzie identyczna. Jeżeli nie będzie chętnych, to będziemy mieć duży problem i będziemy musieli podpierać się, na tym etapie bardzo minimalnymi możliwościami, pozyskania środków zewnętrznych na tego typu inwestycję.

Burmistrz poinformował, że choć ekspertyza techniczna wykonana w ubiegłym roku oszacowała koszt remontu kamienicy na około 2 miliony 600 tysięcy złotych, to przy obecnych warunkach i rosnących cenach, doprowadzenie kamienicy do użytku może przekroczyć nawet 3 miliony 500 tysięcy złotych.

Radni większością głosów wyrazili zgodę na sprzedaż zabudowanej nieruchomości położonej w Łęczycy przy ulicy Poznańskiej 25. Za głosowało 9 radnych, dwie osoby były przeciwko (radna Katarzyna Jeleńska i radna Agata Szkop) oraz trzy osoby wstrzymały się od głosu ( radna Zofia Wodzyńska, radny Zenon Koperkiewicz i radny Michał Witkowski).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.