Reporter

reporter-ntr.pl

Warto przeczytać

Matury i zakończenie roku szkolnego 2020

Informacje na temat tego, kiedy zakończenie roku szkolnego 2020 dla maturzystów, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim wszystkich uczniów, którzy jeszcze w tym roku podejdą do długo wyczekiwanego egzaminu dojrzałości.

Oczywiście zakończenie roku szkolnego 2019/20 dla maturzystów odbędzie się wcześniej, niż dla pozostałych uczniów.

Uroczysty koniec szkoły dla klas maturalnych odbędzie się jutro (24 kwietnia). Z kolei 3 lipca nastąpi ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego. W tym terminie także szkołom przekazane zostaną świadectwa, aneksy oraz informacje o wynikach. 3 lipca nastąpi również wydanie maturzystom świadectw, aneksów i informacji o wynikach egzaminu dojrzałości.

Kiedy zakończenie roku szkolnego w 2020 roku?

Z kolei dla pozostałych uczniów, którzy w tym roku nie podchodzą do egzaminu dojrzałości, zakończenie roku szkolnego 2020 odbędzie się później. Uroczysty koniec szkoły zaplanowany jest na piątek, 26 czerwca. W 2020 roku wakacje będą zatem trwały wyjątkowo krótko, bo 66 dni. Dla porównania rok temu przerwa letnia od szkoły trwała o osiem dni dłużej.

Wiele osób także, z uwagi na panującą epidemię koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowczych w szkołach, zastanawia się także, czy zakończenie roku szkolnego 2020 zostanie przesunięte. Na tę chwilę uroczysty koniec szkoły ma odbyć się w planowanych terminach, a kalendarz szkolny ma nie ulec zmianie.