Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Manifestacja w centrum Ozorkowa

Właścicielka jednej z kamienic na placu Jana Pawła II w Ozorkowie w niecodzienny sposób zamanifestowała swoje poparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na każdym z okien budynku nakleiła bowiem błyskawice, które są symbolem walki przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

błyskawice na kamienicy

– Rzeczywiście wygląda to oryginalnie i rzuca się w oczy – powiedziała „Reporterowi” sprzedawczyni ze sklepu na parterze kamienicy.

W Ozorkowie błyskawice pojawiły się również w innych miejscach, na przykład na punktach handlowych przed cmentarzami. Jak łatwo się domyślić, handlarze solidaryzują się ze Strajkiem Kobiet i krytyką PiS po niedawnej decyzji premiera o zamknięciu cmentarzy na okres 3 dni.

Czego domaga się Strajk Kobiet? 13 postulatów

Poza dymisją rządu i bardzo szybkim (w ciągu jednego tygodnia) zwiększeniem finansowania służby zdrowia do poziomu 10 proc. PKB Ogólnopolski Strajk Kobiet przedstawił 13 postulatów – pól tematycznych, czy jak mówią jego koordynatorki – „pól bitwy” z obozem rządzącym. Są to 1) pełnia praw kobiet i aborcja na żądanie, 2) LGBT to ludzie, 3) świeckie państwo, 4) służba publiczna, a nie partyjna, 5) prawdziwe instytucje i rzecznicy (RPO, RPD), 6) poprawa kondycji służby zdrowia, 7) wprowadzenie edukacji na miarę współczesności, 8 ) stop faszyzmowi (no pasaran), 9) „odśmieciowienie” rynku pracy, 10) kwestie klimatyczne, 11) reanimacja psychiatrii, 12) prawdziwe wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz 13) stop propagandzie w mediach publicznych. OSK chce też natychmiastowej dymisji ministra nauki i oświaty Przemysława Czarnka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.