Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Zdrowie i Uroda

Lwia zmarszczka – sposoby na pozbycie się charakterystycznej bruzdy

Lwia zmarszczka to bruzda między brwiami, która powstaje wraz z wiekiem w wyniku częstego marszczenia czoła. Zaliczana jest do zmian mimicznych – jej powstanie to efekt pracy mięśni mimicznych twarzy, dlatego u osób z bardzo bogatą ekspresją właściwie nie da się jej uniknąć. Trudno przecież policzyć, ile razy dziennie unosimy brwi ze zdumienia, mrużymy oczy czy uśmiechamy się. Na szczęście można skutecznie ją zniwelować.

Jak więc bezpiecznie pozbyć się lwiej zmarszczki? Pomocne będą w tym ćwiczenia oraz odpowiednie kosmetyki. Najważniejsze, by zacząć jak najwcześniej – kiedy zmarszczka nie jest jeszcze bardzo widoczna. Co nie znaczy, że nie można z nimi walczyć, nawet gdy jesteśmy w mocno dojrzałym wieku.

Lwia zmarszczka: masaż, czyli codzienne ćwiczenia

Codzienny masaż – np. wieczorem przed snem – to jeden z najważniejszych domowych zabiegów, które mogą nam pomóc zmniejszyć lwią zmarszczkę. Jak zacząć? To banalnie proste! Przed przystąpieniem do masażu należy wykonać dokładny demakijaż twarzy. Następnie warto wklepać w buzię ulubiony krem nawilżający lub olejek, np. z pestek malin. Czyste dłonie połóż poziome na czole – kciuki mają być skierowane ku góry, a pozostałe palce mają się dotykać. Przez około 5 minut gładź czoło od zmarszczki – aż do skroni. Innym popularnym ćwiczeniem jest „rozprostowywanie” zmarszczki palcami wskazującymi – należy je przesuwać ku górze.

Nie masz czasu na codzienne ćwiczenia? Spokojnie! Wklepując codziennie krem, wykonuj delikatny masaż przez około pół minuty, a od czasu do czasu wspomóż się masażem rollerem, czyli miniwałkiem przeznaczonym do ćwiczeń w delikatnych okolicach twarzy. Roller najczęściej wykonany jest z jadeitu, kwarcu albo kryształu górskiego. Najlepiej trzymać go w lodówce – chłód zmniejszy opuchliznę i pomoże w zniwelowaniu cieni pod oczami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.