Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Ludzie protestują! Dlaczego zamykacie kluby fitness i baseny?

Właściciele oraz pracownicy klubów fitness oraz siłowni nie zgadzają się z zamknięciem swojej branży w związku koronawirusem. Przeciwko są też miłośnicy aktywnego wypoczynku.

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni. Z decyzją rządu nie zgadzają się ich właściciele, pracownicy i klienci.

W Ozorkowie nie brakuje krytycznych uwag od mieszkańców, którzy chcą otwarcia siłowni i basenu.

– Nie rozumiem tego. Do sklepów można chodzić, tak samo do kościołów. Dlaczego zamykają siłownie i baseny? Przecież ten, kto ma jakiekolwiek objawy koronawirusa nie pójdzie ćwiczyć lub pływać. Fitness i basen to zdrowie – mówi pan Piotr.

Protest branży fitness jest w całym naszym kraju. Zdaniem przeciwników decyzji rządu epidemia uzasadnia obostrzenia, ale nie uzasadnia wprowadzania ich na oślep i bez logicznych podstaw. Skoro, w ograniczonym zakresie działać mogą lokale gastronomiczne, sklepy czy kościoły, to czemu na katastrofę skazuje się siłownie czy pływalnie?

Organizatorzy wczorajszego protestu w Warszawie zapowiedzieli, że jeżeli w ich sprawie nic się nie zmieni, to będą organizować kolejne manifestacje.

Przypomnijmy, że obiekty do rekreacyjnego uprawiania sportu zostają zamknięte w całej Polsce, niezależnie od tego czy powiat jest w żółtej i czerwonej strefie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.