Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki

Ludzie czekają na mieszkania

O planach związanych z wykorzystaniem starej komendy policji urząd informował już niejednokrotnie. Jaki jest ostatni pomysł?

– Należący do poddębickiej gminy budynek starej komendy policji ze względu na położenie w centrum miasta stanowi odpowiednie miejsce na siedzibę instytucji. Obiekt ten chcemy poddać rewitalizacji. Jeśli w nowej perspektywie unijnej znajdą się środki na realizację takich zadań, to będziemy o nie aplikować. Po przeprowadzeniu inwestycji budynek będzie mógł służyć celom administracyjno-usługowo-mieszkaniowym – informuje Magdalena Jaworska z urzędu miasta w Poddębicach.

Jak się dowiedzieliśmy na koniec 2019 roku było 69 wniosków o lokale mieszkalne.

Przypomnijmy, że w 2016 roku pojawił się pomysł, aby w starej kotłowni przy ul. Krasickiego 1a powstały lokale mieszkalne. Ówczesny prezes spółdzielni mieszkaniowej wypowiadał się w mediach, że pomysł będzie konsultowany z mieszkańcami.

Co dalej w tej sprawie? Czy dalej spółdzielnia zamierza zmodernizować pomieszczenia nieczynnej kotłowni pod mieszkania? Jeśli tak, to ile potrzeba na ten cel pieniędzy? Kiedy inwestycja mogłaby być zrealizowana? Jakie są plany względem tej kotłowni? – takie pytania zadaliśmy Cezaremu Makowskiemu, nowemu prezesowi spółdzielni.

Prezes nie przesłał odpowiedzi.


Prezes spółdzielni mieszkaniowej nie odpowiedział na pytania redakcji dot. nieczynnej kotłowni