Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

„Łęczycanka” planuje kolejne inwestycje. Tym razem na”Osiedlu Kwiatowym”

Zarząd SM „Łęczycanka” podjął decyzję o zakupie czterech działek przeznaczonych na budownictwo mieszkaniowe. Grunty na osiedlu Kwiatowym kosztowały spółdzielnię ponad 400 tys. złotych.

Zarząd SM „Łęczycanki” przystąpił do przetargu na sprzedaż działek budowlanych na „Osiedlu Kwiatowym”, ogłoszonego przez miasto Łęczyca.

– Przystąpiliśmy do przetargu z istotnych, w ocenie Rady Nadzorczej i zarządu, powodów – mówi prezes Jarosław Pacholski. – Ze względu na postępującą w szybkim tempie inflację i bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych postanowiliśmy ulokować wolne środki finansowe i zainwestować w zakup czterech działek na „Osiedlu Kwiatowym”. Wartość nieruchomości niewątpliwie podnosi fakt, że wszystkie wyposażone są w media w postaci: instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, sieci energetycznej i w perspektywie przyłączy gazowych. W sumie są to trzy działki bezpośrednio z sobą sąsiadujące, co umożliwia nie tylko zabudowę jednorodzinną, ale również bliźniaczą lub segmentową. Działki są o powierzchni: 1072 m kw., 1097 m kw., 1117 m kw. Dodatkowo, jedna działka o powierzchni 852 m kw. W dalszych działaniach zarządu przewidujemy zakup kolejnych terenów pod budownictwo rodzinne – dodaje J. Pacholski.

Spółdzielnia za cztery działki na osiedlu zapłaciła 408 400 zł brutto.

łęczycanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.