Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Łęczyca tonie w śmieciach! Kolejne dzikie wysypisko

Takiego śmieciowiska na terenie miasta nie było już dawno. Tuż przy granicy Łęczycy, w pobliżu ulicy Lotniczej powstało dzikie wysypisko. Śmieci mogły zostać podrzucone na miejskie tereny z którejś z pobliskich wsi.

dzikie wysypisko

W ostatnim czasie problem wyrzucania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych znacznie się nasilił. Nie ma tygodnia, żeby straż miejska w Łęczycy nie była informowana o kolejnych przypadkach zaśmiecania miejskich terenów. Tym razem ogromna sterta odpadów znalazła się przy ulicy Lotniczej. Wśród góry śmieci nie brakuje opon, starych mebli, palet, folii a nawet odpadów budowlanych. Odpady wielkogabarytowe zostały wyrzucone także na dawnej strzelnicy na tyłach ogródków działkowych Gwarek.

– Przypadków podrzucania śmieci na miejskich terenach jest ostatnio zdecydowanie za dużo. Apeluję do mieszkańców o przestrzeganie zapisów uchwały o utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta Łęczyca. Śmieci nie wolno wyrzucać w miejscach do tego nie przeznaczonych. Odpady wielkogabarytowe należy wywozić do PSZOK przy ulicy Tumskiej 2, zostawienie tam śmieci nie wiąże się z żadnymi kosztami – przypomina Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Zajęliśmy się już sprawą śmieci podrzuconych na strzelnicę oraz w pobliżu ulicy Lotniczej.

Obecnie kara grzywny za zaśmiecanie miejsc publicznych wynosi do 500 złotych. W ministerstwie klimatu pojawił się pomysł, aby karę za takie wykroczenie zwiększyć do 5 000 złotych. Tak dotkliwa kara finansowa ma ograniczyć zjawisko zaśmiecania terenów publicznych.