Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Kupa wstydu… kontrowersyjne tabliczki w Łęczycy

W mieście pojawiły się nowe tabliczki przypominające mieszkańcom, właścicielom czworonogów, o obowiązku sprzątania po swoim zwierzaku. Grafika przedstawiająca odchody i latające przy nich muchy nie wszystkim się podoba, ale zwraca uwagę i pewnie właśnie o to chodzi.

Problem niesprzątania po psach wciąż jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza dla tych mieszkańców, którzy psów nie mają i denerwują się, że na trawnikach a czasem też chodnikach zalegają psie odchody. Nowe tabliczki znacznie różnią się od klasycznych, do których mieszkańcy już zdążyli się przyzwyczaić.

Żółtych tabliczek z napisem „Kupa wstydu. Posprzątaj po swoim psie” i grafiką przedstawiającą psie odchody z latającymi wokół muchami jest obecnie w mieście 20. Miasto planuje walczyć z problemem niesprzątania po psach.

– Jest to początek akcji informacyjnej i edukacyjnej dla mieszkańców, aby sprzątali po swoich pupilach. W najbliższym czasie kosze na śmieci zostaną uzupełnione o pojemniki z torebkami na psie odchody – informuje magistrat.

Po psach wato sprzątać. Pomijając kwestie estetyczne, za niewywiązanie się z tego obowiązku można dostać mandat nawet do 500 złotych, tym bardziej, że straż miejska w Łęczycy zapowiada wzmożone działania w tym kierunku.