Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

KTO WYGRA?

jedenDo wyborów został niespełna miesiąc i coraz częściej zastanawiamy się na kogo zagłosować, komu dać szansę oraz, przede wszystkim, komu zaufać? Już 16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory, gdyż władze miasta, gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na nasze życie.
Przedstawiamy sylwetki wszystkich trojga kandydatów na burmistrza Łęczycy: Moniki Kilar – Błaszczyk, Andrzeja Olszewskiego oraz Krzysztofa Lipińskiego. Każdego z kandydatów poprosiliśmy też o krótką wypowiedź.
Kandydaci ubiegający się urząd burmistrza to niewątpliwie osoby znane w Łęczycy. Czym przekonają do siebie wyborców? To się okaże, gdy kampania wyborcza ruszy pełną parą. Do tej pory jedynie Krzysztof Lipiński zorganizował spotkanie z mieszkańcami, Monika Kilar – Błaszczyk organizuje je dzisiaj (20 października), dokładnego terminu spotkania Andrzeja Olszewskiego z łęczycanami jeszcze nie znamy. Walka będzie zacięta, bo liczy się każdy głos.
Z naszego przedwyborczego sondażu wynika, że mieszkańcy Łęczycy są wyjątkowo równo podzieleni i każdy z kandydatów na burmistrza miasta jest numerem 1 dla innej grupy docelowej.
Na wykresach dane podane są w %. Grupa osób pytanych o swojego kandydata sięgnęła po 100 mieszkańców, według poszczególnych kategorii – wiek, płeć oraz wykształcenie. Na wykresach prezentujemy, komu mieszkańcy deklarują oddanie swojego głosu w nadchodzących wyborach samorządowych. Kto ma największe szanse zostać włodarzem Łęczycy? Który z kandydatów powinien poszerzyć grono swoich zwolenników?
Małgorzata Robaszkiewicz

Więcej w Reporterze!