Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Kto w Łęczycy będzie roznosił przesyłki? Na poczcie COVID!

U pracowników Poczty Polskiej w Łęczycy wykryto koronawirusa. Zarówno placówka główna przy ulicy Kaliskiej, jak i oddział przy ulicy Belwederskiej zostały zamknięte.

Dziś z samego rana w budynku poczty, przy ulicy Kaliskiej, przeprowadzono dezynfekcję. Placówka miała znów przyjmować interesantów od południa. Poczta nie na długo została otwarta. W porozumieniu z łęczyckim Sanepidem zdecydowano o całkowitym zamknięciu poczty. Pracowników odesłano do domu.

na poczcie covid

– W urzędzie pocztowym w Łęczycy stwierdzono przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z przyjętymi w Poczcie Polskiej procedurami placówka ta została zamknięta. Na zlecenie Sanepidu Poczta Polska wskazała wszystkich pracowników, którzy mieli jakikolwiek kontakt z osobą zakażoną ze wskazaniem użytych środków ochronnych. Jesteśmy w stałym kontakcie z Sanepidem w celu ustalenia dalszych działań. Szczegółowe informacje przekażemy po uzyskaniu wytycznych z Sanepidu – informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczta Polska S.A.

Na drzwiach poczty zawisła informacja, że placówka nieczynna będzie dziś (8 października), jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że urząd zamknięty może być dłużej.

– Mamy na poczcie ognisko koronawirusa. Z tego co wiem, to jeden z listonoszy też jest zakażony. Z tego powodu poczta miała być zamknięta od jutra, ale zdecydowali, że dziś też już nie będziemy pracować i odesłali nas do domów. Wszystkich nas wysyłają na kwarantannę. To wszystko dzieje się na gorąco. Ktoś mówił, że nie będziemy pracować do 18 października, ale raczej poczta nie pozwoli sobie na tak długi przestój – powiedzieli nam pracownicy poczty w Łęczycy.

Dziś w powiecie łęczyckim potwierdzono kolejnych 5 przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie chorych jest już 27 mieszkańców powiatu łęczyckiego a na kwarantannie przebywa 557 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.