Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski

Ksiądz musi oddać 700 tysięcy złotych!

ksiądz stasiak1Ksiądz Jacek Stasiak, prezes Fundacji Ekumeniczne Centrum Dialogu Religii i Kultur, prowadzący Dom Pomocy Społecznej, ma zwrócić starostwu powiatowemu w Zgierzu 700 tys. złotych. Zdaniem urzędników w finansach ozorkowskiego DPS były nieprawidłowości.
O księdzu z Aleksandrowa Łódzkiego pisaliśmy już nie raz. Ostatni nasz artykuł opisywał rozżalenie pracowników oczekujących na wypłatę pensji. Nie były to jedyne zarzuty. Po fali krytyki starostwo odebrało prowadzenie fundacji księdza Stasiaka DPS-u. Przeprowadzona kontrola wydatkowania pieniędzy jest porażająca. Wydatki nie były udokumentowane fakturami, pieniądze wydawano niezgodnie z przeznaczeniem. Zastrzeżenia dotyczą niewypłaconych wynagrodzeń, pieniądze nie były również odprowadzane na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Ksiądz, bez zgody starostwa, zwolnił z obowiązków świadczenia pracy księgową. Jednak pensja w wysokości ponad 3,5 tys. zł była księgowej nadal wypłacana. DPS w nocy, zamiast ochroniarza, strzeżony był przez pracowników medycznych.
Fundacja ks. Stasiaka prowadziła DPS w Ozorkowie od 2013 r. Z końcem lutego tego roku starostwo rozpoczęło kontrolę w DPS-ie, po której rozwiązało umowę z fundacją. Starostwo powiatowe zażądało w lipcu wcześniej wypłaconych pieniędzy, ale ksiądz odwołał się do SKO.
(stop)