Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Krytyka spółdzielni nie jest słuszna – mówi szef „Łęczycanki”, który właśnie odebrał branżową nagrodę

SM „Łęczycanka” otrzymała I miejsce w ogólnopolskim konkursie dla spółdzielni mieszkaniowych. Pod uwagę brane były m.in. finanse. Prezes Jarosław Pacholski przyznaje, że główna nagroda potwierdza dobre zarządzanie spółdzielczymi pieniędzmi.

– Po pozytywnej opinii lustratora i biegłej dotyczącej sytuacji finansowej SM „Łęczycanka” oraz zdobyciu tytułu Lidera Spółdzielczości Mieszkaniowej w 2019 r. przyznanego przez miesięcznik „Administrator i Menedżer Nieruchomości” jest to kolejna laurka przyznana tym razem przez niezależny miesięcznik branżowy „Domy Spółdzielcze”. Pierwsze miejsce w Jubileuszowym X Rankingu Spółdzielni Mieszkaniowych to ważne wydarzenie dla naszej spółdzielni potwierdzające kolejny raz fakt słuszności obranej drogi rozwoju, poprawnego zarządzania zasobami mieszkaniowymi i nie tylko oraz bardzo dobrej kondycji finansowej naszej spółdzielni. Wyróżnienie to nabrało dla nas dzisiaj nowego wymiaru w kontekście pojawiających się w przestrzeni publicznej kłamliwych i szkalujących informacji o złej sytuacji finansowej spółdzielni. Rozpowszechniane kłamstwa o „pustej kasie w spółdzielni” nijak mają się do rzeczywistości, a osoby które je powtarzają bez merytorycznej wiedzy, działają na niekorzyść spółdzielni – komentuje J. Pacholski, prezes zarządu „Łęczycanki”.

Spółdzielnie mieszkaniowe w konkursie ocenia komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele Krajowej Rady Spółdzielczej, Związków Rewizyjnych Spółdzielni Mieszkaniowych, środowiska naukowego, redakcji DS.

– W konkursie ocenie podlegała działalność inwestycyjna spółdzielni – w naszym przypadku: budowa budynku KALISKA DOM, działalność kulturalna – organizacja Festynu Rodzinnego z okazji sześćdziesięciolecia S.M. „Łęczycanka” i Gospodarka Zasobami Mieszkaniowymi ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji finansowej i wypracowanym zysku z pożytków – uzupełnia J. Pacholski. – W imieniu zarządu chcę serdecznie podziękować wszystkim wspierających nas w działaniach: Członkom, Radzie Nadzorczej i pracownikom za trud, jaki włożyli w rozwój spółdzielni. Bez was te sukcesy nie miałyby miejsca. Jednocześnie nie możemy wpadać w samozachwyt. Jesteśmy świadomi, ze jeszcze przed nami wiele do poprawienia. Jednak tytuły zobowiązują i mobilizują do dalszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.