Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat zgierski Zgierz

Koronawirus straszy w DPS-ach

Pensjonariusze DPS w Kleszczowie przewiezieni do szpitala w Zgierzu.

Tylko w tym tygodniu odnotowano przypadki zachorowań na Covid-19 w trzech DPS-ach w naszym województwie. Kwarantanną objęte zostały placówki w Kleszczowie i Skierniewicach. We wtorek po południu poinformowano także o przypadku zarażenia koronawirusem w głowieńskim DPS-ie.

Powiatowy Inspektor Sanitarnego zdecydował o zamknięciu placówki i ewakuacji pensjonariuszy z DPS w Kleszczowie po tym jak wyniki testów wykazały, że większość z nich a także kilku pracowników jest zakażonych koronawirusem.

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego DPS został zamknięty do 5 maja. Pensjonariusze zostali przetransportowani do szpitali w Zgierzu, Łodzi, Bełchatowie i Radomsku. Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi u 51 pensjonariuszy i 4 pracowników. Pensjonariusze to osoby od 53. do 97. roku życia.

Działania koordynują Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, 25 Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz 9 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Po ewakuacji teren DPS wraz z przyległym teren zostanie poddany dekontaminacji.

Dom w Kleszczowie to już czwarty DPS w regionie, w którym doszło do kryzysowej sytuacji związanej z epidemią.