Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać

Koronawirus. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

6789 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w środę (to o 2185 więcej zachorowań niż we wtorek). Ostatniej doby zmarło 389 osób chorych na COVID-19. Najwięcej zakażeń potwierdzono na Mazowszu – 934, w Wielkopolsce – 656, w Pomorskiem – 636, na Kujawach i Pomorzy – 634 oraz na Śląsku – 623. W pozostałych województwach liczba nowych infekcji nie przekroczyła 500. Szczegółowe dane dotyczące nowych przypadków i zgonów prezentujemy w tabelce poniżej. Od początku epidemii potwierdzono w Polsce 1 482 722 przypadków zakażenia koronawirusem, 35 665 osoby zmarły.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwaStan na 27 stycznia, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie182158934427350
Śląskie170520623403534
Wielkopolskie151371656378438
Małopolskie116434359300832
Kujawsko-Pomorskie103105634219645
Pomorskie100304636211231
Dolnośląskie98542343235130
Łódzkie96453392256332
Zachodniopomorskie77332401146014
Lubelskie74521358232222
Warmińsko-Mazurskie65779435161621
Podkarpackie65369182211910
Opolskie4039810511751
Podlaskie39964317103816
Świętokrzyskie381759710804
Lubuskie364401749099