Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Koparki na dworcu w Ozorkowie. Mieszkańcy osiedla Bugaj walczą o przejście!

Nie wszyscy cieszą się z rozpoczętego remontu peronu dworca. Mieszkańcy osiedla Bugaj, którzy do tej pory skracali sobie drogę do centrum miasta idąc przez tory w kierunku ul. Suchej obok budynku Lokalnego Centrum Sterowania, martwią się co będzie dalej. PKP chce zlikwidować przejście.

– Peron zostanie przebudowany, najprawdopodobniej przejście przy LCS zostanie zlikwidowane – usłyszeliśmy od robotników.

Wiadomość o likwidacji przejścia wielu nie przypadła do gustu.

– I komu to przeszkadza, że tędy idziemy? – pyta jeden z mieszkańców osiedla Bugaj. – Każdy się już przyzwyczaił i uważa na przejściu. A zresztą, są tam szlabany.

Mieszkańcy upatrują szansy w pomocy burmistrza.

– Może lokalna władza porozumie się z koleją, aby nie likwidowali nam tego przejścia – ma nadzieję ozorkowianin.

Przez lata przejście służyło mieszkańcom.

W sprawie skontaktowaliśmy się z urzędem miasta.

– Miasto nie zgodziło się na likwidację przejścia na wysokości ul. Suchej – jedynego zabezpieczonego przez szlabany. Było już kilka spotkań z przedstawicielami PKP w tej sprawie. PKP ma przedstawić projekt: albo zostanie tak jak dotychczas, albo PKP zbuduje wiadukt drogowy dla samochodów i pieszych w tym rejonie” – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.

Warto wspomnieć, że za sprawą remontu peronu dworca z całą pewnością zlikwidowane zostanie „dzikie” przejście – naprzeciwko budynku dworca. Pomimo ustawionej tabliczki, informującej o zakazie, ozorkowianie przechodzili przez tory. To ma się zmienić za sprawą właśnie rozpoczętych prac modernizacyjnych.