Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Łęczyca

Konsultacje w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli

Od 6 maja żłobki miejskie oraz przedszkola mogą zostać otwarte. Ze względów bezpieczeństwa w mieście Łęczyca placówki te pozostają zamknięte. Decyzja o ich otwarciu powstanie po konsultacjach, które na tę chwilę są prowadzone z dyrektorami, rodzicami, a także służbami sanitarnymi.

Burmistrz Paweł Kulesza, który na bieżąco monitoruje sytuację, podkreśla, że decyzja o tym, aby żłobki oraz przedszkola otworzyć 6 maja, mogłaby być niebezpieczna w skutkach.

Termin 6 maja został podany bez konsultacji z samorządami. Zagrożenie zarażenia wirusem wciąż istnieje, dlatego musimy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom, rodzicom oraz opiekunom – mówi burmistrz. – Mam świadomość, że utrzymujący się stan izolacji może być męczący, jednakże chcemy w tej sytuacji działać przede wszystkim odpowiedzialnie. Prowadzimy konsultacje z służbami sanitarnymi, dyrektorami oraz rodzicami.

Jak wskazuje Paweł Kulesza, celem jest odpowiednie wyposażenie żłobków oraz przedszkoli, a także gwarancja ze strony Inspektora Sanitarnego, że funkcjonowanie placówek przebiegać będzie w sposób bezpieczny.

Celem jest dostosowanie pomieszczeń do wymogów sanitarnych i wyposażenie placówek w środki ochrony. Po realizacji tego, chcę mieć potwierdzenie od służb sanitarnych, że sytuacja epidemiologiczna w Łęczycy pozwala na otwarcie żłobków i przedszkoli. Bez tego, żadne działanie, które niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia, nie zostanie podjęte.