Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Komunie 2021, czy się odbędą?

W Ozorkowie pojawiają się w witrynach sklepowych informacje zachęcające do zakupów komunijnych. Rodzice pytają jednak, czy komunie w ogóle się odbędą.

Trzecia fala pandemii koronawirusa nie zwalnia. Wielu rodziców martwi się o to, jak będą wyglądały tegoroczne komunie w reżimie sanitarnym i czy w ogóle się odbędą. Przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski zabrali głos w tej sprawie.

Pierwsza komunia święta to istotne wydarzenie w życiu większości polskich rodzin. Zwykle uroczystości odbywały się w maju, ale już w 2020 roku pandemia przyczyniła się do przesunięcia ich terminu. A i później odbywały się zgodnie z reżimem sanitarnym, rodzice m.in. musieli zrezygnować z organizacji hucznych uroczystości. Jak będzie w tym roku?

Przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski wydali oświadczenie, w którym poinformowali o tym, gdzie należy szukać informacji dotyczących tegorocznych komunii świętych. Jak wynika z komunikatu, forma komunii w dużej mierze zależy od parafii i sprawującego nad nią opiekę proboszcza.

„W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją epidemiologiczną trudno przewidzieć, czy jakieś wspólne dla wszystkich diecezji rozwiązania zostaną w najbliższym czasie przyjęte”

– oznajmiło Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski i poleciło śledzenie stron diecezjalnych, gdzie publikowane mają być szczegółowe wytyczne.

Obiekty kultu religijnego także zostały objęte nowymi restrykcjami: może w nich przebywać jedna osoba na 20m2, zachowując od innych odległości minimum 1,5 metra. W czasie mszy wierni powinni mieć założone maseczki. Z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnieni są sprawujący mszę księża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.