Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Kierowcy psioczą, bo jazda po takich drogach jest fatalna

Gdy dwa miesiące temu pisaliśmy do urzędu miasta w sprawie dziurawych ulic, wielu kierowców miało nadzieję na szybkie rozwiązanie problemu. Nic z tego. Dziury nadal straszą, a na ulicach wymagających modernizacji ekip remontowych nie widać.

– Niedługo będzie połowa roku, a wiele ulic w mieście jest w katastrofalnym stanie – mówi jeden z kierowców, który nie ukrywa zdenerwowania. – Jak długo jeszcze urząd będzie z tym czekał? Czy tu chodzi o oszczędności? Jeśli tak, to takie postępowanie może odbić się urzędowi czkawką. Kierowcy, którzy uszkodzili samochody na dziurawych drogach, zasypią magistrat pismami o odszkodowania.

Nie ma się co dziwić nerwom kierowców. Niektóre ulice faktycznie wyglądają jak szwajcarski ser. W marcu urząd miasta odpisał „Reporterowi”, że Poddębice mają zawarte umowy na realizację zadań, polegających na remoncie cząstkowym dróg będących w zarządzaniu gminy.

„W tym roku stawka godzinowa za wykonanie prac w tym zakresie jest zbliżona do ubiegłorocznej i wynosi średnio 120 zł brutto. Z powodu zachorowań na Covid wśród pracowników firm wyłonionych w postępowaniu, łatanie dziur na naszym terenie jeszcze się nie rozpoczęło” – poinformował redakcję urząd.

Ponownie zapytaliśmy w urzędzie o to, kiedy dziury zostaną załatane.

– Gmina Poddębice jest w trakcie prac, polegających na łataniu dziur w drogach, będących w zarządzie samorządu. Zadanie, które na terenie miasta realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, obejmuje ul. Przejazd, Południową, Młynarską. Już naprawiona została nawierzchnia asfaltowa na ul. Wiśniowej. Natomiast na terenach wiejskich remonty dróg prowadzi PHU Grażyna Kupczyk. Stan gminnych traktów poprawi się w miejscowościach: Rąkczyn, Góra Bałdrzychowska Kolonia, Nowy Pudłów, Lipki, Nowa Wieś, Sempółki. Warto dodać, że poddębicki samorząd mocno inwestuje w infrastrukturę. Drogowa ofensywa trwa na 9 odcinkach: Golice-Małe, Panaszew-Tumusin-Leokadiew, w Kolonii Byczyna i Feliksowie, na ul. Targowej, Brzozowej, Sosnowej, Klonowej oraz Młynarskiej. Będą tu m.in. nowe nawierzchnie asfaltowe – mówi Magdalena Jaworska z poddębickiego magistratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.