Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Warto przeczytać

Kierowcy mieli zbyt ciężką nogę

Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli prędkość. 22 – letni kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h, a 24 latek, który kierował busem o 61. Obaj zostali ukarani wysoką grzywną i dodatkowo muszą liczyć się z konsekwencjami w zakresie zakazu prowadzenia pojazdów przez najbliższe 3 miesiące.

Policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy czuwając nad bezpieczeństwem użytkowników dróg w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością o 50 więcej niż dozwolona. 22 maja 2020 roku około godz. 20.00, 22– leni kierowca opla przez miejscowość Siedlec jechał z prędkością 116 km/h, a 24 – latek, którego policjanci zatrzymali 23 maja 2020 roku około godz. 8.00 w Marynkach, na drodze W-703 fiatem ducato pędził z prędkością 111 km/h. Obaj kierowcy zostali ukarani wysoką grzywną oraz muszą liczyć się z konsekwencjami w zakresie zakazu prowadzenia pojazdów przez najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.