Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Kierowcy jeżdżą zbyt szybko, mieszkańcy proszą o progi

Do urzędu miasta w Ozorkowie trafiają wnioski o zainstalowanie progów zwalniających na drogach zlokalizowanych na terenie miasta. Takie wnioski dotyczyły m.in. montażu progu na ul. Lipowej przy skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego oraz ul. Podleśnej na odcinku od DK 91 do ul. Zagajnikowej.

– Niektórzy kierowcy bardzo się spieszą w stronę Zgierskiej – mówi jeden z mieszkańców Podleśnej, który uważa, że zainstalowanie progów na drodze byłoby wskazane.

Na ul. Zgierskiej również spora grupa mieszkańców jest za tym, aby takie progi zainstalować.

– Jest niebezpiecznie. Boję się z dzieckiem przechodzić przez Zgierską do przedszkola – słyszymy.

Trzeba wspomnieć, że miejsca montażu progów zwalniających muszą spełniać wymogi zgodnie z przepisami prawa.


– Z wnioskami wystąpiono do Komisji do spraw Organizacji i Zarządzania Ruchem w powiecie zgierskim o opinię w przedmiotowej sprawie. W otrzymanych opiniach w/w komisja stwierdzała, iż montaż progów zwalniających nie jest wskazany w tych lokalizacjach, o które wnioskowano. W odniesieniu do ul. Zgierskiej należy wskazać, że jest to droga powiatowa zbiorcza, po której odbywa się m.in. ruch komunikacji zastępczej Z46 i innych pojazdów komunikacji. Na tego typu drodze nie należy instalować progów zwalniających – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.


Miasto złożyło wnioski na dofinansowanie budowy tzw. bezpiecznych przejść dla pieszych (poduszki berlińskie, wyniesione i doświetlone przejścia) na ul. Lipowej przy Małachowskiego, na Sienkiewicza przy PM3 i na Bema przy Lotniczej.