Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Sport Warto przeczytać

Kamil Stoch po raz trzeci triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch wygrał w ostatnim konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni. Polak po raz trzeci w swojej karierze triumfował też w całej imprezie.

Kamil Stoch po wygranym trzecim konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku potwierdził doskonałą formę w kwalifikacjach do zawodów w Bischofschofen. Polak dzięki temu w pierwszej serii dzisiejszego (6 stycznia) skakał jako ostatni. Lądowaniem na 139. metrze w najgorszych warunkach wietrznych znokautował wręcz rywali.

Skoczek z Zębu dopingowany pod zeskokiem przez swoich kolegów z drużyny potwierdził dominację w drugim skoku, lądując na 140. metrze. Drugiego w Bischofschofen Mariusa Lindvika pokonał o ponad 20 punktów.

Siódmy dzisiaj był Piotr Żyła, a ósmy Andrzej Stękała. Na 15. miejscu uplasował się Dawid Kubacki, a na 25. Aleksander Zniszczoł. Do czołowej „30” nie awansowali Maciej Kot i Klemens Murańka.

W klasyfikacji ogólnej 69. Turnieju Czterech Skoczni za Stochem uplasował się Niemiec Karl Geiger, ale trzecia pozycja padła łupem Dawida Kubackiego. Piąty został Żyła, a na szóstym miejscu ex aequo z Japończykiem Ryoyou Kobayashim uplasował się Andrzej Stękała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.