Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski

Kamienice odnawiane tylko od frontu

podwórko ozoDo redakcji dzwonią lokatorzy odnawianych komunalnych kamienic i pytają, dlaczego remonty budynków obejmują jedynie elewacje frontowe. Mieszkańcy skarżą się na zaniedbane ściany kamienic od strony podwórek i brudne bramy.
– Dobrze, że gmina wzięła się za odnawianie kamienic, ale czy nie można było od razu wykonać kompleksowego remontu? – pyta jedna z lokatorek niedawno odnowionej kamienicy przy pl. Jana Pawła II. – Budynki wyglądają ładnie niestety tylko od frontu. Wchodząc na podwórka i patrząc na oskrobane ściany budynków można się załamać.
– Tegoroczne remonty elewacji pięciu kamienic pod numerami 8, 9, 10, 13 i 14 to pierwszy etap programu rewitalizacji budynków komunalnych przy placu Jana Pawła II. Zgodnie z umową i zabezpieczonymi środkami w tym roku modernizacją objęto fronty budynków, jednak nie oznacza to końca prac w tych kamienicach. Prace związane z odnawianiem podwórek i bram planujemy wykonać w przyszłym roku – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik ozorkowskiego magistratu.
tekst i fot. (stop)