Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Uniejów Warto przeczytać

Już w sierpniu ruszą prace. Nowy inwestor mieszkaniowy w Uniejowie

W sierpniu rozpocznie się budowa 175 nowych mieszkań w Uniejowie. Nowe osiedle powstanie u zbiegu ulic Targowej i Reymonta. Osiedle jest kontynuacją inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez P.G.K.”Termy Uniejów”. Nowi użytkownicy mieszkań znajdą w nich osobne krany zimnej i ciepłej wody oraz osobne – dostarczające gorącą leczniczą solankę ze źródeł termalnych.

Realizatorem inwestycji jest firma King Cross Warsaw Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która już zainwestowała w Aparthotel „Termy Uniejów”. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2021 r.

Inwestor przewiduje budowę 5 nowoczesnych jednoklatkowych budynków mieszkalnych z windami na powierzchni 2 hektarów. W każdym z nowych bloków, które powstaną w I etapie inwestycji, na parterze i trzech piętrach znajdzie się około 35 mieszkań. Najmniejsze z nich składać się będą z salonu połączonego z aneksem kuchennym i sypialni. Największe będą mieć aneks z salonem i trzy pokoje.

Nowe bloki kształtem i charakterem nawiązywać będą do budynków stojących już na Osiedlu Termalnym. W pierwszym etapie inwestycji stanie ich pięć, w drugim kolejne trzy. W każdym z mieszkań, pod prysznicem znajdą się… trzy kurki z wodą. Dwa z nich służyć będą do odkręcania ciepłej i zimnej wody, trzeci do odkręcania leczniczej cieczy ze źródeł termalnych – mówi Marcin Pamfil, prezes P.G.K.”Termy Uniejów” Sp. z o.o. w Uniejowie, partnera inwestycji. – Bloki będą wybudowane we współpracy i pod nadzorem Spółki Termy Uniejów. Generalnym wykonawcą będzie Budimex S.A.

Atutem lokalizacji jest bliskość terenów rekreacyjnych w postaci lasów oraz kompleksu termalno – basenowego „Termy Uniejów”.

Gmina Uniejów zakupi u dewelopera 17 nowych mieszkań komunalnych, które będą przeznaczone dla obecnych lokatorów gminnych lokali z ul. bł. Bogumiła w Uniejowie.

Cena: metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania będzie oscylował w granicy 5 250 zł. Aktualnie prowadzone są zapisy i rezerwacje. Więcej szczegółów pod numerem telefonu:

506 040 534.