Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Na sygnale Warto przeczytać Województwo

Jechał autem po amfetaminie

Policjanci Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy zabezpieczyli prawie 400 gramów amfetaminy oraz akcesoria i sprzęt służący do dystrybucji nielegalnych środków.

40-letni sprawca tego przestępczego procederu, został zatrzymany w centrum Sieradza, kiedy kierował oplem bez wymaganych uprawnień.

W jego organizmie stwierdzono obecność amfetaminy. Usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz kierowania pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Sieradzcy policjanci wpadli na trop 40-letniego mieszkańca Sieradza, którego podejrzewali o nielegalny „biznes”. Od dłuższego czasu gromadzili i weryfikowali informacje o typowanym mężczyźnie. Ustalili, że najczęściej porusza się osobowym oplem.

11 lutego 2021 roku w godzinach popołudniowych, w centrum Sieradza policjanci zauważyli pojazd, który zatrzymali do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 40-letni sieradzanin.

Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało, że był trzeźwy, jednak jego wygląd i zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem środków odurzających.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Po przebadaniu na obecność narkotyków w organizmie, okazało się, że mężczyzna jest pod działaniem amfetaminy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu policjanci wykonali dalsze czynności.

Funkcjonariusze ustalili, że 40-latek zamieszkuje w Sieradzu, jak również wynajmuje mieszkanie w powiecie pabianickim. Przeszukali pomieszczenia pod obydwoma adresami.

W mieszkaniach policjanci znaleźli dilerki z amfetaminą przygotowaną do dalszej dystrybucji oraz wagi i akcesoria służące do porcjowania narkotyków.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 400 gramów nielegalnych środków.

Zatrzymany 40-latek usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był notowany przez policję.

Niewykluczone, że po wykonaniu dodatkowych ekspertyz odpowie on również, za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.