Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

gazociąg ozorków
Ozorków Powiat zgierski Temat główny

Inwestycje w Ozorkowie. Budowa gazociągu i chodnika

Od kilku dni trwają prace przy budowie gazociągu w ulicach: Polnej, Olczaka, Łącznej i Wiatracznej oraz Grzybowej, Cmentarnej, Cichej, Krótkiej, Sosnowej i Kasztanowej. W tym roku Spółka Gazownictwa planuje budowę gazociągu także w ulicach: Traugutta, Brzoskwiniowej, Sienkiewicza, Kilińskiego, Kraszewskiego, Gębickiej, Młynarskiej, Zachodniej, Myśliwskiej, Granicznej i kolejnym odcinku Grzybowej.
Od początku tego roku sieć gazową położono w ulicach: Kupieckiej, Wiśniowej, Orzeszkowej, w ul. Przejazd między Orzeszkowej i Zakątną, w Zakątnej i w Zgodnej.

Nowy chodnik na ul. Partyzantów

Na ul. Partyzantów między ul. Maszkowską i Średnią po stronie numerów parzystych budowany jest chodnik i zjazdy do posesji z kostki brukowej. Prace rozpoczęły się pod koniec maja i zakończą się w czerwcu. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020; zagłosowało na nią 500 mieszkańców. Jej koszt to 57 tys. zł
W tym roku w ramach BO zostaną jeszcze zbudowane: chodniki przy ul. Górnej (1123 głosy), zatoka postojowa przy ul. Lotniczej naprzeciwko pływalni „Wodnik” (1045 głosów), plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Konarskiego (916 głosów) oraz zmodernizowany zostanie chodnik wokół budynku na terenie Przedszkola Miejskiego nr 3 (965 głosów).