Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

I Komunia Święta w Łęczycy przełożona. Znamy nowe terminy

Jak informuje parafia św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, w związku z panującą epidemią konieczna jest zmiana terminu Pierwszej Komunii Świętej. Planowane na 10 i 17 maja uroczystości nie odbędą się w wyznaczonych terminach. Dzieci do komunii przystąpią dopiero we wrześniu.

Wiele uroczystości i wydarzeń, także o charakterze nie religijnym (np. imprezy sportowe czy kulturalne), zostaje przeniesionych na późniejszy termin. Nikt dziś nie potrafi powiedzieć, jak długo potrwa ta sytuacja. Nikt nie może powiedzieć, jakie obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach będą obowiązywać w następnych miesiącach. Z tych to powodów Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przenosimy na wrzesień a dzieci Komunijne dzielimy na większą ilość grup mając nadzieję, że pozwoli to przeprowadzić tę piękną i ważną dla nas wszystkich uroczystość – przekazuje parafia św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

Terminy Pierwszej Komunii Świętej:

6 września godz. 10.30 SP w Wilczkowicach i Leśmierzu
6 września godz. 12.00 SP w Topoli Królewskiej
13 września godz. 10.30 SP 4 w Łęczycy (obecna kl. III a)
13 września godz. 12.00 SP 4 w Łęczycy (obecna kl. III b)
20 września godz. 10.30 SP 3 w Łęczycy
20 września godz. 12.00 SP 1 w Łęczycy (obecna klasa III a)
27 września godz. 10.30 SP 1 w Łęczycy (obecna klasa III b)
27 września godz. 12.00 SP 1 w Łęczycy (obecna klasa III c)

W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość posłania dziecka z inną grupą.

Na tę chwilę nie można przewidzieć, czy we wrześniu możliwe będzie organizowanie przyjęć w restauracjach, czy będą mogły odbywać się spotkania w domach, ale w znacznie większym gronie.