Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Horror w biały dzień! Pies powieszony na ogrodzeniu! (uwaga, drastyczne zdjęcia)

Takiego bestialstwa w Łęczycy jeszcze nie było. Dziś po południu znaleziono martwego psa powieszonego na parcianej taśmie na siatce ogrodzeniowej przy działkach na Zachodniej. Brakuje słów, żeby opisać takie okrucieństwo. Trwają poszukiwania oprawcy.

O zdarzeniu najpierw zostali powiadomieni strażnicy miejscy.

– Zadzwoniła do nas jedna z mieszkanek, która powiedziała, że na ogrodzeniu w pobliżu działek przy ulicy Zachodniej wisi pies. Nigdy wcześniej takiego zgłoszenia nie odebraliśmy, naprawdę trudno było w nie uwierzyć, niemniej niezwłocznie pojechaliśmy na miejsce. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Pies najprawdopodobniej został powieszony. Był martwy, kiedy dotarliśmy na miejsce – relacjonuje Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Natychmiast zadzwoniliśmy też na policję i złożyliśmy zawiadomienie. Na miejsce zdarzenia przyjechał radiowóz.

Pies został znaleziony przy przejściu z ulicy Zachodniej między szpitalem a działkami w stronę torów PKP i osiedla Królów Polskich. Najmniej prawdopodobna wydaje się być wersja, że pies próbował przeskoczyć ogrodzenie i sam uwiesił się na siatce. Wszystko wskazuje na celowe działanie człowieka lub grupy osób.

– Jeśli ktoś z mieszkańców posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub widział coś, co pomoże znaleźć sprawcę, lub rozpoznaje, czyj mógł być to pies, to prosimy o kontakt ze strażą miejską lub policją z Łęczycy – dodaje T. Olczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.