HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGrad medali zawodników MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Polski w Karpaczu

Grad medali zawodników MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Polski w Karpaczu

karpacz mkla

Cztery medale padły łupem młodzików MKLA Łęczyca podczas odbywających się w Karpaczu Mistrzostw Polski U-16. Klasą dla siebie był lider zespołu Sebastian Antosiak. Utalentowany łęczycki skoczek w czwartej kolejce konkursu wylądował na odległości 13,00 m, poprawił własny rekord Polski i w imponującym stylu zwyciężył w wieloskoku. Zdobył także złoty medal w skoku wzwyż (191 cm). W tym roku w czerwcu zwyciężył  na Mistrzostwach Polski w pięcioboju i jako jedyny zawodnik MKLA Łęczyca może pochwalić się trzema mistrzowskimi tytułami zdobytymi w jednym sezonie.

Trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 184 cm zajął najmłodszy wśród skoczków Michał Boczkowski. Stawia go to już dzisiaj w gronie faworytów przyszłorocznych zmagań.Dużą skutecznością startową może pochwalić się także brązowy medalista w skoku o tyczce Filip Dudka, który na imprezie docelowej sezony wyrównał rekord życiowy (4.00 m). W tej samej konkurencji z wynikiem 3.20 m na dziesiątym miejscu ex aequo uplasował się Szymon Pawłowski i Filip Bartczak. To największe osiągnięcia  tych zawodników na imprezie rangi mistrzowskiej.

Wielki sukces MKLA Łęczyca odniósł w końcowej klasyfikacji medalowej zawodów. Z dwoma złotymi i dwoma brązowymi medalami uplasował się na piątej pozycji i był najlepszym klubem województwa łódzkiego.