Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

„Godziny dla seniorów” to same nerwy. Starsi denerwują się na młodych a młodzi na starszych

Nasi czytelnicy informują, że do wielu sklepów w czasie godzin dla seniorów (od 10 do 12) wpuszczani są również młodzi klienci.

– Niedawno robiłam zakupy w Biedronce w Poddębicach. Specjalnie czekałam na ten czas dla seniorów, bo po prostu obawiam się robienia zakupów razem z młodymi ze względu na koronawirusa. Mogą nie mieć żadnych objawów, a wiadomo, że COVID-19 dla starszego człowieka jest szalenie niebezpieczny. W każdym razie zauważyłam, że młodych klientów było w tym czasie w sklepie kilku – usłyszeliśmy od Ewy Głydy.

Wybraliśmy się do Biedronki. Przez kilkanaście minut nasz reporter patrzył przed budynkiem, czy rzeczywiście wpuszczani są do sklepu młodzi klienci. Byli…

Potwierdza to ochroniarz, który tłumaczy dlaczego tak się dzieje.

– Wymyślają różne powody, żeby wejść. Najczęściej słyszę, że muszą się dostać do środka, bo zakupy robi akurat ich babcia i muszą jej pomóc. Przyznaję, że czasami wpuszczam takich klientów. Jak do tej pory nikt bezpośrednio nie przyszedł do mnie i nie poskarżył się na to, że w godzinach dla seniora w sklepie są też młodzi klienci. Nie było też żadnych awantur. Nie ma również problemów w kwestii maseczek, praktycznie wszyscy wchodzący do sklepu mają je założone – mówi ochroniarz.

Godziny dla seniorów wzbudzają skrajne emocje. Młodzi klienci narzekają i nie ukrywają zdenerwowania.

– Dlaczego nie mogę robić zakupów w godzinach od 10 do 12? Jeśli wprowadzamy takie zasady, to seniorzy powinni przychodzić do sklepów tylko w tych godzinach, a w innych już nie. A robią zakupy, kiedy im się podoba. Tak nie powinno być – uważa 20-latek z Poddębic.

godziny dla seniorów

Godziny dla seniorów od poniedziałku do piątku.

Godziny dla seniorów obowiązują od czwartku 15 października w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie. Od poniedziałku do piątku między 10:00 a 12:00 obsłużeni zostaną tam wyłącznie klienci powyżej 60. roku życia.

Jak wynika z rządowego rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw, godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe. Oznacza to, że godziny dla seniorów nie obowiązują np. w sklepach odzieżowych, RTV i AGD, meblowych i budowlanych.