Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Ewakuacja lokatorów

kaliska2Chwile grozy przeżyli w miniony wtorek mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Kaliskiej. Na miejsce przybyły trzy wozy strażackie, policja i pogotowie. Ewakuowano sześć osób.
Na początku była duża dezorientacja, strach, zamieszanie i tłum gapiów. Z zewnątrz nie było widać ognia. Z budynku ewakuowano sześcioro mieszkańców, jeden mężczyzna został przewieziony do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. – Prawdopodobnie przyczyną zadymienia był garnek pozostawiony na kuchence gazowej. Spalił się wraz z zawartością – poinformował kpt.  Wiesław Granosik z KP PSP w Łęczycy. – Kontakt z właścicielem mieszkania był utrudniony, mogło to być spowodowane dużą ilością dymu. Na szczęście zdarzenie nie było duże, ale mogło być bardzo groźne w skutkach.
Groźnie też wyglądało. Lokatorzy po zdarzeniu wrócili do swoich mieszkań. – U mnie nic się nie stało, ale mocno się nadymiło. Strażacy wyprowadzili mnie z budynku, teraz wróciłam i muszę porządnie przewietrzyć. Z początku nie bardzo wiedziałam co się dzieje – usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek kamienicy. – Nie widziałam płomieni, tylko dużo dymu.
Podobnych zdarzeń, niestety jest sporo. Brak wyobraźni lub świadomości zagrożenia może doprowadzić do tragedii.
tekst i fot. (MR)