Reporter

reporter-ntr.pl

Warto przeczytać

Międzynarodowy Dzień Ziemi

W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Działanie na rzecz klimatu”. Celem akcji jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Z uwagi na pandemię koronawirusa szczególne obchodzenie tego dnia, zwłaszcza przez uczniów jest mocno utrudnione. Urząd miejski w Łęczycy zachęca mieszkańców do zwrócenia uwagi na dobro środowiska.

➡️ Kiedy obchodzimy Dzień Ziemi?

Data obchodów Dnia Ziemi jest ruchoma, ze względu na to, że dzień ten obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Wyjątkowość tego dnia polega na tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. W tym roku takie zjawisko przypada właśnie na 22 kwietnia.

➡️ Wszyscy możemy pomóc planecie

Działania na rzecz środowiska to nie tylko sadzenie drzew. Możemy również pomóc poprzez nieszkodzenie, choćby segregując odpady. Czasy epidemii koronawirusa wymuszają na nas noszenie dodatkowych środków ochronnych. Smutnym widokiem w naszym mieście są leżące na chodnikach zużyte rękawiczki i maseczki, dlatego warto – z uwagi na ten dzień – pamiętać o tym i wyrzucać je do kosza.