Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Dworcem zainteresowani są Cyganie – mówią okoliczni mieszkańcy

dworzec ozo

Zaskakujące informacje płyną z ust ludzi mieszkających w pobliżu wystawionego w ubiegłym roku na sprzedaż dworca PKP. Nieruchomością mają być zainteresowani Romowie.
– Mniej więcej tydzień temu przyjechali pod dworzec Cyganie dwoma luksusowymi autami – wspomina Bożena Jaworska. – Akurat byłam blisko dworcowego budynku i z łatwością słyszałam o czym mówią Cyganie. Gdy wysiedli z samochodów zaczęli robić zdjęcia a jedna z par powiedziała, że będzie mogła tu zamieszkać cała rodzina. Żałuję tylko, że nie porozmawiałam z nimi, ale byłoby mi jakoś tak niezręcznie wypytywać o ich sprawy.
Pani Bożena nie ukrywa, że chciałaby aby Cyganie kupili budynek dworca.
– Podobno jako sąsiedzi Cyganie są bardzo przyjacielscy. Dbają o dobre stosunki. Nie mam nic przeciwko temu, aby zamieszkali obok nas – słyszymy.
Mieszkańcy martwią się nie tylko fatalnym stanem technicznym zabytkowej nieruchomości. Z niecierpliwością czekają na sprywatyzowanie kolejowych terenów, przylegających do dworca.
– Mamy nadzieję, że kolej załatwi w tym roku tę sprawę. Ile można czekać? Wydzwaniamy do PKP, piszemy pisma i nic. Żadnej konkretnej odpowiedzi. W budynkach sami zrobiliśmy wszystkie remonty. PKP powinny jak najszybciej podjąć decyzję o prywatyzacji – mówi Jerzy Kapela.
Wysłaliśmy do biura prasowego PKP pytania ws. prywatyzacji oraz budynku dworca wystawionego na sprzedaż. Czekamy na odpowiedź.

tekst i fot. (stop)

2 KOMENTARZE

  1. Zamieszka w nim cała rodzina? 500 osób na tak małej powierzchni… Może byc ciasno.

  2. teraz sie cieszy jak zamieszkaja ale jak ja okradna olbo bedzie głosno to dopiero bedzie miała problem

Komentarze są wyłączone.