Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Uniejów Warto przeczytać

Dokąd zostaną przeniesione altany?

Od listopada 2020 r. targowisko miejskie przy ulicy Dąbskiej w Uniejowie przechodzi gruntowną rewitalizację. W ramach prac powstaną m.in. nowe miejsca handlowe, natomiast drewniane altany, które dotychczas gościły na placu, zostaną przeniesione do pobliskich miejscowości.

Kilkanaście przenośnych altan funkcjonujących jako stanowiska handlowe już wkrótce zniknie z terenu targowiska. Nowa lokalizacja została już określona na etapie postępowania przetargowego. Maja one trafić do miejscowości na terenie gminy Uniejów, a ich transportem zajmie się firma DROMEX z Pośrednika -zwycięzca przetargu i wykonawca prac budowlanych w ramach inwestycji.

Teren po przebudowie zostanie na nowo zagospodarowany. Projekt zakłada powstanie m.in. ok. 80 stanowisk handlowych, z których większość będzie zadaszona. Posłużą do tego rozkładane markizy. Pojawi się także parking z nawierzchnią z kostki betonowej oraz destruktu, drogi manewrowe oraz zjazdy. Targowisko będzie otoczone ogrodzeniem panelowym z wejściem na teren poprzez furtki oraz wjazdem przez jedną z 3 bram przesuwanych automatycznie. Rewitalizacja targowiska wpłynie korzystnie na funkcjonalność miejsca, a także dostosuje je do obecnych norm, przepisów i standardów.

– Już w 2012 r., gdy zakupiliśmy altany, planowaliśmy, aby trafiły docelowo do sołectw. Na podstawie zgłoszeń sołtysów o zapotrzebowanie mogliśmy je odpowiednio rozdystrybuować i określić lokalizację na etapie przetargu – mówi burmistrz Józef Kaczmarek.

W myśl ustaleń altany trafią do następujących miejscowości: Brzozówka, Czepów, Zaborów, Wielenin Kol., Skotniki, Góry, Pęgów, Hipolitów, Lekaszyn, Rożniatów, Rożniatów Kol., Kozanki Wielkie, Dąbrowa, Brzeziny, Kuczki.

Do magistratu wpłynęło jeszcze kilka zapytań, ale o ile udało się wypracować pewien kompromis na rzecz sołectw: Wilamowa, Łęgu Balińskiego i koła wędkarskiego, o tyle zgłoszenia na potrzeby prywatne nie mogą być brane pod uwagę.

W najbliższych dniach wykonawca zajmie się przetransportowaniem altan do ich nowych siedzib, m.in. do Lekaszyna, Brzozówki, Wilamowa, Czepowa, Gór Skotnik i Brzezin. Obiekty staną przede wszystkim przy strażnicach oraz w miejscach, gdzie posłużą przede wszystkim do celów rekreacyjnych, jako miejsce spotkań i wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.