Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Dlaczego tak drogo? Kierowcy są zaskoczeni

Wjeżdżając do Poddębic od strony Aleksandrowa Łódzkiego można przeżyć spore zaskoczenie patrząc na ceny paliw. Dziś na stacji Orlenu litr benzyny verva 98 kosztował 4,28 zł, natomiast za litr oleju napędowego verva diesel trzeba było zapłacić 4,49 zł.

Z reguły stacje paliwowe obniżają w dobie pandemii ceny paliw. W Poddębicach jest inaczej.

– Mieszkam w Zgierzu i tak się złożyło, że musiałem odwiedzić dziś Poddębice. Planowałem zatankować właśnie w Poddębicach. Przeżyłem szok, gdy zobaczyłem ceny. No, ale musiałem zatankować, bo w baku była już susza. W Zgierzu za takiego samego diesla płaci się o ponad 40 groszy mniej. Dlaczego w Poddębicach jest tak drogo? – pyta pan Piotr.

Orlen to jeden z największych sprzedawców paliw w Polsce.

Jak tłumaczą przedstawiciele Orlenu różnice w cenie paliw wynikają m.in. z lokalizacji i standardu poszczególnych stacji. Istotny jest również segment, do jakiego stacja należy. W przypadku stacji premium oznacza to nieco wyższe ceny niektórych produktów, ze względu na wysoki standard obiektu i szeroki wachlarz usług. Podobnie jak w przypadku hoteli: mniejsza ilość gwiazdek to nieco niższy standard i niższa cena. Każda ze stacji, w ujęciu polityki cenowej, jest oddzielnym obiektem, który działa w określonym otoczeniu.

Kierowcy nie kryją zdziwienia.

– Stacja w Poddębicach na pewno nie jest obiektem premium – dodaje z uśmiechem kierowca ze Zgierza.