Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Czy w Ozorkowie dilerzy narkotyków znaczą swój rewir?

Na przewodach, przy ul. Nowe Miasto, wiszą – związane sznurowadłami – buty. Zdaniem niektórych, w ten sposób gangi znaczą swój teren. Zjawisko wiszących butów, to fenomen na skalę światową i rzeczywiście może być powiązany z handlem narkotykami.

Wiszące buty mogą oznaczać miejsce, gdzie można kupić narkotyki. Motyw ten można znaleźć w wielu wideoklipach i w filmach.

Buty powiązane ze sobą sznurowadłami, wiszące na drutach czy liniach energetycznych, obrosły już w legendę. Wprawdzie zwyczaj rzucania butów kojarzy się przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi, to jednak pierwowzór przywędrował z Ameryki Południowej.

Pierwsze buty wiszące na drutach pojawiły się w miejscu, gdzie zginął w wypadku samochodowym mały chłopczyk. Ciężarówka uderzyła go tak mocno, że ciało poleciało kilkanaście metrów w powietrzu. W trakcie spadły mu buty, a jeden z nich owinął się wokół przeciągniętego kabla telefonicznego. Na upamiętnienie tego zdarzenia i chłopca, okoliczna młodzież masowo zaczęła wieszać stare buty na kablach energetycznych.

Czy to kolejna legenda? Być może. Podobnie jak inna, już rodem z USA, powiązana z gangami i dilerami narkotykowymi. Wiszące buty zgodnie z jej treścią mają oznaczać miejsce, gdzie można kupić narkotyki. Motyw ten można znaleźć w wideoklipach i w filmach, czego przykładem teledysk hip-hopowego Scarface’a do piosenki pt. On My Block czy film „Big fish”.

Warto dodać, że na Wikipedii istnieje nawet osobny artykuł poświęcony temu zagadnieniu. Każda z tych teorii może być tak samo prawdziwa, ponieważ zjawisko wiszących butów to fenomen na skalę światową.

Buty wiszą na przewodach przy ul. Nowe Miasto