Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat zgierski Warto przeczytać

Czy uczniowie będą bezpieczni? W szkołach ruszają zajęcia

W szkołach specjalnych, prowadzonych przez powiat zgierski, ruszają grupowe i indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów upośledzonych w stopniu głębokim. Swoją działalność wznawiają także terapeuci zajmujący się wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka.

– Od 25 maja w powiatowych szkołach specjalnych pojawią się uczniowie klas I-III. Nasze placówki przygotowują się na przyjęcie uczniów, pomieszczenia są już odkażone, trwa usuwanie dywanów, przedmiotów, które z racji epidemii powinny zniknąć z sal – mówi naczelnik Wydziału Oświaty Jacek Brzeziński. – Otwarcie szkół jest ważne, szczególnie dla rodziców, którzy nie mają możliwości zostawić swoich pociech z kimś z rodziny, bądź nie mogą skorzystać z opiekunki.

▶️ – Surowy reżim sanitarny, który został wprowadzony w naszych placówkach oświatowych, moim zdaniem sprawi, że uczniowie będą bezpieczni w szkole – przekonuje Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski, odpowiedzialny za powiatową oświatę.

▶️Także od 25 maja ruszą konsultacje dla ósmoklasistów przygotowujących się do egzaminów. Konsultacje z nauczycielami będą odbywały się indywidualnie. Dotyczy to również pozostałych uczniów, którzy od 1 czerwca będą chcieli poprawić swoje oceny. Szkoły przy wejściu zapewnią środki ochrony osobistej, tj. płyny dezynfekujące, rękawiczki oraz maseczki.

▶️ – Jestem przekonany, że każdy z uczniów podejdzie do tej sytuacji z rozwagą i zastosuje się do rygorów sanitarnych – dodaje wicestarosta.