Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Czy mieszkańcy Łęczycy nie chcą się dzielić?

Taki wniosek nasuwa się na myśl widząc wciąż pustą lodówkę społeczną, która od prawie dwóch miesięcy stoi przy MOPS-ie w Łęczycy.

– W pierwszych dniach widziałam w lodówce jedzenie i napoje. W prawdzie nie przechodzę ulicą Ozorkowską codziennie, ale od kilku tygodni nie widziałam, żeby cokolwiek było do niej wkładane, no chyba że tak szybko jest zabierane, ale wątpię – mówi jedna z mieszkanek Łęczycy. – Nie wiem dlaczego tak jest, czy ludzie rzeczywiście nie chcą podzielić się jedzeniem z ubogimi, czy po prostu są chytrzy? Nie każdemu się przelewa, więc nawet nie ma się czym podzielić, ale ile ludzi marnuje jedzenie, wyrzuca je do kosza.

Fakt, że w społecznej lodówce zazwyczaj jest tylko powietrze nie napawa optymizmem. Idea jej uruchomienia była taka, żeby nauczyć mieszkańców dzielenia się jedzeniem, nie marnowania go i oczywiście pomocy potrzebującym. Produkty spożywcze umieszczone w społecznej lodówce na pewno szybko znalazły by chętnych. Korzystanie z takiej formy pomocy to żaden wstyd, wręcz przeciwnie.