Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Czy Katarzyna Dowbor zajmie się problemem?

KDAgnieszka Woźniak jest samotną matką z sześciorgiem dzieci, która mieszka w zrujnowanym domu pod Grabowem. Jej losem przejęła się łęczycanka, Elżbieta Walczak. Planuje zainteresować tematem znaną dziennikarkę.
– Katarzyna Dowbor, w jednej z komercyjnych telewizji, prowadzi program dzięki któremu ludzie mieszkający w ruinach mają remontowane domy – słyszymy od pani Elżbiety. – Zamierzam napisać do dziennikarki i zachęcić twórców programu, aby odwiedzili samotną matkę.
E. Walczak przekonuje, że pomoc jest niezbędna.
– Pani Agnieszka mieszka w fatalnych warunkach. Praktycznie jedynie jeden pokój nadaje się do użytkowania. W dachu jest ogromna dziura, ściany popękane.
Łęczycanka założyła już komitet i zbiera pieniądze na odbudowę zrujnowanego budynku lub budowę nowego domu dla Agnieszki Woźniak i jej dzieci.
– To w razie, gdyby Katarzyna Dowbor odmówiła przyjazdu. Niedawno znalazłam w internecie telefon do przedsiębiorcy, który buduje drewniane domy. Usłyszałam, że taki kanadyjczyk kosztowałby ok. 150 tys. złotych. Biznesmen zobowiązał się wybudować dom za połowę ceny. Muszę w tej sprawie coś zrobić. Bardzo jest mi żal tej rodziny. Najmłodsze dziecko pani Agnieszki chodzi do przedszkola. Jest chorowite. Samotna matka nie ma pracy. Ledwo wiąże koniec z końcem.
Elżbieta Walczak, za naszym pośrednictwem, zwróciła się do ludzi o dobrym sercu, którzy mogliby pomóc w trudnej sytuacji w jakiej znalazła się samotna matka z sześciorgiem dzieci. Podajemy nr konta na które wpłacać można pieniądze dla pani Agnieszki (z dopiskiem Komitet Społeczny Dom dla Agnieszki) – 17 8539 0001 0000 001 22 000 0010.
Liczy się każda, nawet symboliczna wpłata.
(stop)