Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Gm. Łęczyca Powiat łęczycki

Czy będzie ruch ze strony wójta?

Andrzej Krzyżaniak pokazuje plakat wyborczy wójtaZ remontu na drodze wojewódzkiej 703 i wymianie przystanków autobusowych na nowe skorzystali mieszkańcy Zdun. Sołtys przewiózł starą wiatę, pomalował i wymienił szyby, ale nie jest jeszcze tak, jak powinno być. Mieszkańcy liczą teraz na ruch ze strony wójta.
– To jest przystanek dla autobusu szkolnego, dla naszych dzieci. Wcześniej wiata była inna, w fatalnym stanie. Ten, który jest teraz wygląda znacznie lepiej, widziałam jak sołtys ze swoim synem malował go i montował szyby – słyszymy od Zofii Brzezińskiej. – Jesteśmy przez gminę pomijani a nasze prośby są lekceważone. Było poruszanych tak wiele spraw, nawet ostatnio kwestia świateł na skrzyżowaniu tuż obok przystanku. W wakacje był tutaj śmiertelny wypadek, zginęła kobieta. Niestety, wszystko pozostaje bez odpowiedzi. Nie wiem, czy doczekamy się na pomoc wójta przy wykończeniu przystanku. Potrzeba jeszcze wyrównać ziemię i położyć kostkę – dodaje Z. Brzezińska.
– Wójt sfinansował zadaszenie, ale to nie wszystko, co trzeba zrobić. Liczę, że zleci przywiezienie kostki brukowej i wyłożenie jej pod przystankiem, przecież dzieci nie będą stały w błocie. Jak gmina nie znajdzie pieniędzy na kilka metrów kostki, to ja ją sam załatwię, tylko niech przyjedzie ekipa, która ją dobrze położy – wyjaśnia Andrzej Krzyżaniak, sołtys wsi Zduny. – Przecież wójt tak dba o dzieci, buduje boiska, to może też pomóc zrobić przystanek dla autobusu szkolnego.
tekst i fot. (MR)