Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Covid w magistracie

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono obecnie u dwóch pracowników urzędu miejskiego w Łęczycy. Zakażony jest sekretarz miasta. Co z burmistrzem i jego zastępcą?

Bezpośrednia obsługa interesantów w urzędzie miejskim w Łęczycy wciąż jest ograniczona do niezbędnego minimum. Preferuje się załatwianie spraw drogą elektroniczną lub przez telefon. Jak do tej pory wirus raczej omijał magistrat. Obecnie zakażenie potwierdzono m.in. u sekretarza miasta Edwarda Banasika. Jak zapewnia burmistrz Paweł Kulesza, przypadki zachorowania na COVID-19 nie mają wpływu na pracę w urzędzie.

– Na tę chwilę zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch pracowników urzędu miejskiego, w tym u sekretarza miasta Łęczyca. Zakażeni pracownicy, zgodnie z decyzją Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej przebywają na kwarantannie. Praca urzędu miejskiego przebiega bez zakłóceń, zachowywany jest reżim sanitarny, a w związku z tym, że część pracowników przebywa na pracy zdalnej, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 listopada, nie zostali oni wysłani na kwarantannę – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – Wraz z moim zastępcą pracujemy rotacyjnie i zdalnie, aby zachować ciągłość pracy urzędu, w związku z czym także nie zostaliśmy objęci kwarantanną.