Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Uniejów

Co w internecie publikują burmistrzowie?

sek

Portale społecznościowe to teraz bardzo popularna forma aktywności w sieci. Nawet włodarze zakładają swoje profile i udostępniają różne treści. Jakimi zdjęciami chwali się burmistrz Ozorkowa, co można znaleźć na profilu burmistrza Łęczycy, o czym informuje włodarz Poddębic?
Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa, od pół roku jest ojcem małej Marysi. Ostatnio pochwalił się nowymi zdjęciami córeczki, pierwsze pojawiło się na portalu, gdy dziewczynka była miesięcznym maluchem. Burmistrz często udostępnia posty publikowane przez Dominika Gabrysiaka, radnego powiatu zgierskiego dotyczące miejskich inwestycji. Najczęściej można dowiedzieć się o remontach dróg czy pismach kierowanych do starosty powiatowego. Włodarz za pomocą internetu popiera wiele akcji charytatywnych i zaprasza na miejskie imprezy. Z profilu możemy dowiedzieć się jaka jest jego data urodzenia, okazuje się też, że rodzinnym miastem burmistrza Jacka Sochy jest Poznań, gdzie zdobył wykształcenie. Spośród przedstawicieli władz z naszego regionu, burmistrza Ozorkowa wyróżnia największa aktywność w internecie. Informacje dostępne są publicznie, wszyscy zainteresowani mogą swobodnie poruszać się po profilu burmistrza Sochy.
Takiej możliwości nie mają zainteresowani osobą Krzysztofa Lipińskiego, włodarza Łęczycy. Profil na portalu społecznościowym jest w pełni widoczny tylko dla „dodanych” znajomych. Pozostali mogą jedynie dowiedzieć się, że burmistrz Lipiński ukończył LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy i kogo dodał do zakładki „znajomi”.
Choć Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic, jest aktywny na portalu społecznościowym dopiero od lipca tego roku, możemy dowiedzieć się, że najprawdopodobniej jest fanem sportu. W odpowiednim miejscu burmistrz umieścił nazwy wielu drużyn piłkarskich, polubił również ich profile. Poza tym pojawiło się kilka informacji i zdjęć dotyczących miasta, takich jak zdjęcie parku miejskiego czy post ze zlotu motocyklowego, który niedawno odbył się w Poddębicach.
Na popularnym portalu nie znaleźliśmy wizerunku Józefa Kaczmarka, burmistrza Uniejowa.
(mr)

 

Komentarze są wyłączone.