Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Co robić z wolnym czasem w Łęczycy?

Jedną z propozycji na spędzenia wolnego czasu jest zaproszenie na Zamkowe Wakacje, podczas których Szkoła Rycerska Króla Kazimierza będzie prowadziła warsztaty władania mieczem prowadzone przez rycerza Włodzimierza Kierblewskiego – mistrza szermierczych sztuk walki.

Zamkowe Wakacje to propozycja, która oprócz aktywności fizycznej zawiera bogaty zakres wiedzy historycznej, o zajęciach rozmawiamy z pracownikiem łęczyckiego muzeum, Anną Dłużewską – Sobczak.

– Najważniejszym założeniem do zainicjowania zajęć była próba zaktywizowania dzieci i młodzieży do wysiłku fizycznego po ponad roku zdalnej nauki. Kolejnym, nie mniej ważnym aspektem jest integracja i wspólne działanie w grupie, mówi Anna Dłużewska – Sobczak. Zajęcia rycerskie będą się odbywać we wtorki i czwartki, w godzinach od 10.00 do 12.00. Po warsztatach rycerskich przewidujemy zabawy kulinarne i plastyczne oraz przygotowywanie „niediabelskich drinków” – z tajemniczym uśmiechem dodaje pani Anna.

12 lipca z wakacyjną ofertą startuje Dom Kultury w Łęczycy. Choć tegoroczne wakacyjne hasło „WAKACJE Z KULTURĄ I LITERATURĄ” brzmi poważnie, zabawa zapowiada się całkiem atrakcyjnie. Jak przekonuje DK w Łęczycy, książki to przygody, książki to otwarte bramy do świata fantazji, książki zapraszają do odkrywania tajemnic, rozwijania wyobraźni i świetnej zabawy. I taki jest właśnie plan na wakacyjne zajęcia z Domem Kultury w Łęczycy. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku 6-13 lat. WAŻNE! Liczba miejsc jest bardzo ograniczona, przyjmowane są zapisy na poszczególne tygodnie. Zapisy są od 5 lipca br. bezpośrednio w sekretariacie DK (nie telefonicznie bądź mailowo), gdzie na miejscu rodzic pobierze kartę zgłoszenia i oświadczenie COVID do wypełnienia. Tylko wypełniona, oddana karta daje możliwość wpisania dziecka na listę.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy także zaprasza chętne dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach. W programie: warsztaty podróżnicze, pokazy fascynujących eksperymentów, laboratorium tworzenia mikstur i eliksirów, budowanie i programowanie z klocków Lego Mindstroms oraz Lego WeDo, programowanie gier w języku Scratch, turniej gier x-box, poranki z książką, warsztaty i konkursy plastyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy w Bibliotece dla Dzieci, ul. M. Konopnickiej 11 A, tel. 24 3881188.
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi wytycznymi związanymi z pandemią.

„WAKACJE 2021 W BIBLIOTECE” – szczegółowy opis zajęć znajduje się na stronie internetowej biblioteki.