Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Cmentarze będą zamknięte?

Nasi czytelnicy pytają, czy w związku z dużym przyrostem liczby osób zakażonych cmentarze 1 listopada zostaną zamknięte. Podobne obawy mają handlarze, którzy utraciliby zyski.

– Z wielkim niepokojem obserwuję, w jak szybkim tempie rośnie liczba chorych na COVID – mówi pani Anna z Ozorkowa. – Byłam już na cmentarzu i zrobiłam porządek. Zostawiłam nawet kwiaty, bo nie wiem, czy w ogóle w Święto Zmarłych będzie można przyjść na cmentarz.

Większość mieszkańców nie dopuszcza jednak do siebie myśli, aby 1 listopada nie można było odwiedzić bliskich zmarłych.

Rząd podejmuje kolejne działania w związku z rekordowymi zakażeniami koronawirusem.

Jakie będą decyzje dot. cmentarzy?

porządki na cmentarzu

Zgodnie z zapowiedzią Mateusza Morawieckiego, od 10 października cała Polska zostanie objęta żółtą strefą. Czy to oznacza, że 1 listopada zamknięte zostaną cmentarze? Na to pytanie odpowiedział w czwartek Jarosław Gowin.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas rozmowy w Polsat News był pytany o rozwiązania, jakie podejmie rząd w związku z dodatkowymi obostrzeniami, które zostaną wprowadzone od 10 października. Jedno z pytań dotyczyło ewentualnego zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych.

– Nie, to nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja – powiedział Gowin.

Dodał jednak, że tym razem wszyscy będą musieli nosić maseczki niezależnie od tego, czy w danym powiecie, gminie jest względnie bezpiecznie, czy gmina objęta jest żółtym lub czerwonym alertem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.