Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać

Cała Polska w żółtej strefie

Od 10 października cała Polska zostanie objęta żółtą strefą. To oznacza, restrykcje w całym kraju. Obowiązek noszenia maseczek będzie również w miejscach otwartych, na ulicach w parkach. Imprezy zostają ograniczone do 75 osób, a w lokalach 1 osoba na 4 m. kw. Bary i restauracje będą też zamykane o godz. 22.

O zmianach poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej 8 października. Pozostają też strefy czerwone. W woj. śląskim w strefie czerwonej zostaje tylko powiat kłobucki.

Przypomnijmy, że rząd Mateusza Morawieckiego przyjął podział Polski na strefy czerwone, żółte, niebieskie i zielone. Do czerwonych zalicza się powiaty, w których liczba zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni była najwyższa w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Tam też wprowadzane są najpoważniejsze obostrzenia. W żółtych są one nieco mniej rygorystyczne. Z kolei kolor niebieski jest jedynie ostrzegawczy, a zielony oznacza powiaty pozornie bezpieczne, gdzie współczynnik zakażeń jest najniższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.