Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

była radna na skuterze
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Była radna mknie po Łęczycy super skuterem!

Anna Włodarczyk w piątek z uśmiechem na twarzy odbyła pierwszą jazdę swoim elektrycznym skuterem. Specjalny pojazd dla osób niepełnosprawnych, który mieszkanka Łęczycy mogła kupić dzięki wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie daje szansę na większą samodzielność i przede wszystkim na utrzymanie kontaktów międzyludzkich, co jest dla pani Anny niezmiernie ważne.

Nie da się ukryć, że lśniący czterokołowiec zwraca uwagę, podobnie jak uśmiechnięta kierująca.

– Ludzie oglądają się za moim skuterem, często podchodzą, pytają o niego, ale też o moje zdrowie. Jest to dla mnie bardzo miłe. Co chwila spotykam znajomych, których w Łęczycy mam bardzo dużo. Jazda na tym skuterze to ogromna przyjemność przede wszystkim dlatego, że teraz mogę wyjść do miasta, sama robić podstawowe zakupy, czy porozmawiać z ludźmi a tego mi najbardziej brakuje od kiedy mam problemy z poruszaniem się. Dziś pierwszy raz od prawie czterech miesięcy wyszłam z domu – mówi A. Włodarczyk. – Chcę ogromnie podziękować Annie Olczak, dyrektorce PCPR w Łęczycy za zrozumienie potrzeb osoby niepełnosprawnej, pracownikom centrum oraz mojemu rehabilitantowi, który dobrał odpowiedni do mojego stanu zdrowia skuter. Wniosek o wsparcie finansowe w PCPR złożyłam na przełomie stycznia i lutego, otrzymałam 50% dofinansowania, resztę potrzebnej kwoty otrzymałam w prezencie od rodziny.

Inauguracyjna jazda po łęczyckiej starówce trwała całe popołudnie, większość tego czasu pochłonęły rozmowy pani Anny z napotkanymi mieszkańcami.

Nie da się ukryć, że taki pojazd dla osoby niepełnosprawnej to niezmierne ułatwienie w codziennym życiu. Zwłaszcza teraz, kiedy jest ładna pogoda, pani Anna będzie mogła bez przeszkód wychodzić na zewnątrz. Skuter ma dwie prędkości jazdy, na pełnym akumulatorze przejedzie nawet 70 km, wyposażony jest w koszyk na zakupy oraz specjalne mocowanie na kule inwalidzkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.