Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Burmistrz Lipiński robi porządek

muszyński - ostatnie walne-_1Wymiana przez burmistrza miasta trzech członków rady nadzorczej PGKiM – u poskutkowała odwołaniem Jana Chuckiego ze stanowiska prezesa. W piątek odbyło się walne zgromadzenie nowej RN.
Na początku minionego tygodnia burmistrz Krzysztof Lipiński postanowił odwołać z RN Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej trzech członków: Leszka Haducha, Wojciecha Kowalkiewicza i Elżbietę Sterlińską.
– Powód odwołania tych trzech osób z Rady Nadzorczej PGKiM był oczywisty. Z ogólnodostępnych danych wynika, że Łęczyca zajmuje ostatnie miejsce w wojewódzkim rankingu rozwoju. Chodzi tu o działania i inwestycje komunalne, a właściwie ich brak oraz bierność w staraniach o pozyskiwanie unijnych środków finansowych. Spółka nie wykazywała żadnej inicjatywy, jeżeli chodzi o dążenie do rozwoju miasta – wyjaśnia burmistrz Krzysztof Lipiński. – Efekty pracy są takie same jak zaangażowanie osób decyzyjnych.
W miejsce odwołanych członków RN weszli Andrzej Malinowski, Paulina Dorman – Okońska i Jakub Bartczak. Są to osoby, których głosy zadecydowały w piątek o odwołaniu Jana Chuckiego ze stanowiska prezes PGKiM- u. Dwaj pozostali członkowie rady wstrzymali się od głosu. Nowym prezesem spółki został Janusz Muszyński, odwołany na początku roku ze stanowiska prezesa „Łęczycanki”.
Jan Chucki, jeszcze przed objęciem urzędu burmistrza przez Krzysztofa Lipińskiego, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Prezesem PGKiM miał zostać do lutego 2015 roku, by później przejść na emeryturę.
(MR)