Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać

Blisko sześć tysięcy nowych zakażeń. Zmarły 283 osoby

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 5965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Podano także informację o śmierci 283 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono 1 545 530 infekcji.

Najwięcej z 5965 przypadków, o których resort zdrowia poinformował w sobotę, dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie wykryto 986infekcji.

Pozostałe przypadki dotyczą województw: pomorskiego (601), śląskiego (485), kujawsko-pomorskiego (466), wielkopolskiego (451), warmińsko-mazurskiego (439), dolnośląskiego (329), lubelskiego (320), łódzkiego (319), małopolskiego (293), zachodniopomorskiego (278), podlaskiego (217), podkarpackiego (205), lubuskiego (180), świętokrzyskiego (162) i opolskiego (102).

„132 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – przekazał resort zdrowia.

Ministerstwo poinformowało w piątek o śmierci 283 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarły 72 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 211 pacjentów.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwa. Stan na 6 lutego, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie1909539864783
Śląskie1750524854214
Wielkopolskie1563944514028
Małopolskie1190552933105
Kujawsko-Pomorskie1080414662455
Pomorskie1053796012315
Dolnośląskie1019563292481
Łódzkie993903192763
Zachodniopomorskie806312781613
Lubelskie772113202500
Warmińsko-Mazurskie694434391725
Podkarpackie673212052220
Podlaskie420682171137
Opolskie414791021212
Świętokrzyskie392011621146
Lubuskie38160180998

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.